Jak zarabiać na Google Adsense

Zarabiać na Google Adsense można na dwa sposoby. Albo przez prowadzenie własnej strony internetowej lub prowadzenie kanału na YouTube. Oczywiście jeśli nie chcecie nagrywać filmów i wolicie pisać o różnych tematach logiczne jest to, że w tym przypadku wybierzecie zarabianie przez własną stronę internetową. W tym artykule opiszemy wam głównie sposób zarabiania przez własną stronę internetową. Jednak na stronie znajdziecie również informacje jak możecie zacząć zarabiać na własnym kanale na YouTube.

Na czym polega Google Adsense?

Google Adsense to platforma reklamowa. Większość reklam wyświetlanych na różnych stronach w Internecie zazwyczaj jest kierowanych przez tą firmę. Właściciele stron internetowych, w szczególności blogów internetowych. Jeśli chcą zarobić dodatkowe pieniądze mogą umieszczać reklamy na swoich stronach internetowych. I w zależności od ilości aktywnych czytelników otrzymują dodatkowy przychód za wyświetlanie reklam. Oczywiście im więcej wyświetleń reklamy tym więcej jesteście w stanie na tym zarobić. Ważnym aspektem jest również wybór waszej niszy, ponieważ od tego też zależą wasze zarobki.

Jak dołączyć do programu Google Adsense?

Zakładając, że stworzyliście już swoją własną stronę internetową. Aby zacząć zarabiać w ten sposób musicie spełnić kilka dodatkowych warunków. Gdy macie stronę internetową na której nie ma żadnych treści. Po zgłoszeniu się do programu Google Adsense, nie zostaniecie zaakceptowani. Ogólnie nie ma jednoznacznych informacji co do minimalnej ilości postów itd. Jednak wielu użytkowników jest w stanie oszacować co powinniśmy brać pod uwagę w przypadku gdy będziemy chcieli zapisać się do programu google adsense.

Jeśli chodzi o poprawne zaakceptowanie nas do udziału w google adsense. Należy brać pod uwagę kilka zmiennych:

Potencjalne wymagania:

  1. Nie liczy się ilość artykułów, które znajdują się na naszej stronie internetowej. Możemy mieć przykładowo 50 wpisów, jednak gdy posiadają one niewiele treści. Warto skupić się tylko i wyłącznie na jakości waszych wpisów co nie znaczy że jeśli napiszecie tylko jeden artykuł to będziecie w stanie dołączyć do programu.
  2. Nie należy kopiować artykułów z innych stron internetowych – należy tworzyć własne treści. Google jest w stanie w łatwy sposób zweryfikować czy kontent, który stworzyliśmy jest podobny do innych nawet zagranicznych stron. Dlatego należy brać pod uwagę również to by tworzyć własne oryginalne treści.
  3. Nie trzeba mieć dużej ilości wyświetleń oraz osób czytających nasze artykuły. Jeśli posiadamy nawet 10 lub 12 wyświetleń naszych postów jesteśmy w stanie dołączyć do Google Adsense. Jednak nie należy nabijać sobie fałszywych wyświetleń strony. Taki sposób nie ma żadnego sensu.
  4. Musimy pamiętać o dodatkowych podstronach czyli: Polityka Prywatności, Zasady i Warunki, Kontakt, Zastrzeżenia itd.
  5. Kontent na stronie nie może łamać regulaminu. Np: strony dla dorosłych, treści nawiązujące do alkoholu lub innych nieprzyjaznych treści dla reklamodawców.
  6. Teoretycznie, należy też brać pod uwagę czas posiadanej przez was domeny. Niektóre osoby uważają że należy poczekać 6 miesięcy aby zgłosić się do programu. Według mnie możecie zgłaszać waszą stronę szybciej. Jednak jeśli nasza strona przez dłuższy czas będzie dostępna w Internecie w tym momencie podnosi się jej wiarygodność.

Ile można zarobić na reklamach z Google Adsense?

Odpowiedź może być skomplikowana, jednak odpowiemy na to pytanie w prosty sposób. To zależy!

Jeśli tworzysz treści po angielsku, dotrzesz do większej ilości potencjalnej grupy odbiorców. Dzięki czemu możesz uzyskiwać większą ilość wyświetleń strony. Ale warto brać pod uwagę to, że jest także większa konkurencja na rynku globalnym. Więc na początku może być nam trudniej zając dogodną pozycje naszej strony w wyszukiwarce. Jednak jeśli tworzymy kontent w języku angielskim mamy gwarantowane dużo wyższe stawki za kliknięcia w reklamy lub za samo wyświetlenie danej reklamy.

Kontent, czyli rodzaj strony oraz tematyka o jakiej będziemy pisać ma istotne znaczenie. Są nisze, za które reklamodawcy są w stanie płacić więcej pieniędzy. Dzięki temu nawet jeśli tworzysz treści po polsku możesz zarabiać więcej niż inne polskie strony nawiązujące do innego tematu. Poniżej widzicie wygenerowana lista słów kluczowych, oraz stawki podane w tabeli (CPC).

Nisza Kryptowalut:

krypto 2

Jak widać ogólnie temat kryptowalut ma dosyć wysokie stawki od reklamodawców. Dodatkowo najwyższą z nich jest słowo kluczowe „Kurs inwestowania w kryptowaluty” z tego względu, że pewnie dużo osób reklamuje swój kurs w reklamach google. Dlatego im więcej reklamodawców w danej niszy tym Cena za reklamę idzie w góre a my jako wydawcy możemy na tym zyskiwać.

Nisza wędkarstwa:

kluczowe

Po wyszukaniu słowa kluczowego nawiązującego do łowienia ryb. Można zauważyć że słowo to jest to mniej opłacalna nisza pod względem reklam z google ads. Jednak przy wyborze tematyki strony, nie możemy kierować się tylko i wyłącznie wysokimi stawkami jakie reklamodawcy oferują w danej branży. Jeśli będziemy tworzyć artykuły o rzeczach, które nas w ogólne nie interesują po pewnym czasie możemy mieć dość. Czuć się wypaleni i nie mieć chęci do dalszego prowadzenia strony lub bloga. W przypadku jeśli wybierzemy temat jaki nas interesuje i nawet jeśli nie będzie on tak opłacalny pod względem zarobkowym z reklam jak inne nisze. To i tak możemy mieć większą motywację do prowadzenia naszego bloga a to może wiązać się z lepszymi wynikami jakie jesteśmy w stanie osiągnąć niż w przypadku prowadzenia strony o tematyce, która nas w ogóle nie interesuje.

Wypłaty z Google Adsense

Przechodząc do najważniejszej części tego artykułu, należy porozmawiać o wypłatach. Oczywiście wypłaty z Google AdSense są dostępne tylko i wyłącznie na nasze konto bankowe. A minimalna kwota do wypłaty wynosi 300 zł.

kwote

Wypłaty z Adsense dostajemy między 20 a 25 dniem każdego miesiąca. Czyli jeśli przez cały październik zarobiliśmy na google adsense około 500 zł. Pieniądze te powinny być do nas wysłane pod koniec grudnia. Jeśli w danym miesiącu nie osiągniemy minimalnego progu płatności. Nasze środki nie zostaną usunięte, po prostu w kolejnym miesiącu zostanie zaktualizowane nasze saldo konta i będzie to trwać aż do momentu w którym osiągniemy nasz minimalny próg wypłaty. Po osiągnięciu minimalnego progu wypłaty pieniądze zostaną do nas wysłane automatycznie.

ponizej

Należy pamiętać, że na początku możemy nie zarabiać po 300 zł miesięcznie. Chyba że macie już dość dużą stronę, która miesięcznie zyskuje po kilkaset tysięcy wyświetleń. W tym przypadku nie będzie to dość trudne do osiągnięcia w porównaniu do stron, które dopiero zaczynają się rozwijać.