ŚMIALI SIĘ ZE MNIE GDY ZAŁOŻYŁEM KANAŁ - PRZESTALI GDY ODNIÓSŁ SUKCES.

Jesteś nowy na YouTube, lub od jakiegoś czasu prowadzisz swój kanał jednak nie zdobywa on takich zasięgów o jakich marzysz? Czas to zmienić! W oparciu o moją wieloletnią wiedzę stworzyłem kurs, który pomoże Ci przenieść Twój kanał na WYŻSZY POZIOM!

Cena regularna: 69.99 zł

Aktualnie: 47.99 zł

YouTube to serwis internetowy, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, ocenianie i komentowanie filmów. Jednak dla wielu osób jest on czymś więcej niż tylko jedną z milionów stron w internecie! Youtube pozwala docierać do nowego grona odbiorców, a jeśli twoje filmy są ciekawe, osoby oglądające je mogą zostać z Tobą na dłużej! W dzisiejszych czasach by zostać rozpoznawalnym nie musisz występować w filmach, w telewizji lub podpisywać kontraktów z wytwórniami muzycznymi aby zaistnieć. Wystarczy Ci kamera i pomysł na siebie! Dzięki YouTube wiele zwykłych osób stało się celebrytami, zmieniło to ich życie a YouTube stał się ich pracą, z której to często są zdecydowanie wyższe zarobki.

JAK YOUTUBE ZMIENIŁ MOJE ŻYCIE

Już we wczesnej młodości oglądałem wielu różnych twórców, którzy nagrywali filmy na tej platformie. Starsze osoby na pewno pamiętają 2010 rok kiedy JJayJoker zaczął nagrywać tak bardzo popularną serię “Przygody z Minecraft”. Ponad 10 lat temu ludzie nie brali YouTuba na poważnie. Nikomu nie przyszłoby nawet do głowy, że za kilka lat publikując proste filmiki na tej darmowej platformie będzie można stać się znaną osobą, a na dodatek na tym zarabiać. Ja też o tym nie wiedziałem, jednak spodobała mi się wizja bycia “youtuberem” i zacząłem tworzyć własne filmy.

ALE NIE BYŁO ŁATWO...

Na początku nie miałem pojęcia w jaki sposób prowadzić kanał aby zdobywać z dnia na dzień co raz większą ilość subskrybcji. Szczerze 10 lat temu nikt tego nie wiedział. Na dodatek nie miałem sprzętu do nagrywania. Miałem jedynie bardzo wolny laptop, na którym ledwo dało się nagrywać ekran. I nadal go mam! Wygląda tak:

Jakimś cudem udało mi się nawet odpalić tą grę, jednak zajęło mi to ponad 13 minut. Co chce przez to pokazać? To, że nie potrzebujesz drogiego sprzętu żeby zacząć. Jedyne czego potrzebujesz to determinacja i chęć do działania.

POCZĄTKI BYWAJĄ RÓŻNE

Gdybym miał opisać jednym słowem jaki jest klucz aby osiągnąć sukces na YouTube długo nie musiałbym się zastanawiać. Odpowiedź brzmi: WIEDZA. Właśnie dlatego stworzyłem ten kurs! Chce podzielić się z Tobą całym moim doświadczeniem tak abyś nie popełniał tych samych błędów, z którymi ja musiałem się zmierzyć. A uwierz mi, było ich naprawdę dużo! Dodatkowo, nikt nie popierał moich chęci nagrywania filmów na YouTube. Rodzice nie traktowali mnie na poważnie, oczywiście nie zabraniali mi tego robić. Jednak skutecznie próbowali odwieść mnie od tego abym zajął się bardziej “poważnymi” rzeczami. Nie wspominając już o rówieśnikach i ich ironicznych tekstach: “Witaj nasz wielki youtuberze”, “Coś mało masz wyświetleń, chyba nikt cie nie chce oglądać”. Nie mam im tego za złe, rodzice chcieli dla mnie dobrze, a moi rówieśnicy, których na pewno nie nazwałbym nawet znajomymi. Po prostu musieli się z czegoś pośmiać, zresztą wtedy wszyscy byliśmy młodzi. Ostatecznie i tak wyszedłem z nich wszystkich najlepiej.

Nie miałem zbyt dużych wyświetleń, prowadziłem wiele różnych kanałów poruszając przeróżne tematy od gier aż po vlogi. Byłem młody i próbowałem WSZYSTKIEGO.

NIKT WE MNIE NIE WIERZYŁ

Moje filmy nie były najlepszej jakości, i lepiej bym ich tutaj w ogóle nie pokazywał. Od dawna są już ukryte by nikt nie musiał ich oglądać.

Miałem wiele pomysłów na różne ciekawe filmy i chciałem je tworzyć wraz z moimi przyjaciółmi. Nagrywanie filmów uważałem za świetne spędzanie czasu, i nadal tak uważam. Tylko że wiele osób myśli, że wszystko można dostać “od ręki” i skoro po nagraniu jednego filmu nie zdobyli oni setek tysięcy wyświetleń, całe to nagrywanie filmów jest bez sensu.

Podsumowując całą tą rozmowę, chciałem stworzyć wraz z moim przyjacielem kanał, na którym wspólnie jeździlibyśmy w różne ciekawe miejsca i nagrywali to. Coś typu kanał podróżniczy. Mieliśmy wtedy 18 lat, niedługo zbliżały się wakacje więc mielibyśmy bardzo dużo wolnego czasu. Oczywiście, nie mieliśmy dużego budżetu i na samym początku nie planowałem robić tego na dużą skalę. W tym wszystkim nie chodziło nawet o pieniądze.
Tylko o ciekawe, nowe przeżycia i mile spędzony czas. A jeśli filmy zdobyłby większą popularność moglibyśmy mieć budżet na coraz to lepsze wycieczki. Po nagraniu pierwszego filmu mój przyjaciel, który za bardzo nie znał się na YouTube. Zapytał ile na tym można zarobić, pokazałem mu wtedy filmik gdzie już 4 lata temu duży twórca mógł spokojnie żyć z prowadzenia takiego kanału. On uznał że skoro jest już tyle filmów “vlogowych” na tej platformie to kolejny taki kanał to po prostu strata czasu. A ja postanowiłem zrobić to sam.

Dzięki zdobytej wiedzy oraz obserwowaniu innych twórców przez lata. Udało mi się w kilka miesięcy zdobyć ponad 5 milionów wyświetleń. Nagrywając te filmy, zwiedziłem prawie całą Polskę. A dodatkowo koszty mojej całej wakacyjnej podróży się zwróciły i nawet kupiłem lepszą kamerę do nagrywania. Jednak samotne podróże po pewnym czasie stają się nudne, co więcej nagrywanie tego typu materiałów jest bardzo trudne. Więc zrezygnowałem.

Gdy po wakacjach wróciłem do szkoły. Nie zaprzestałem z tworzeniem filmów na YouTube, jednak uznałem, że lepiej tworzyć materiały nie wychodząc z domu. Jest to prostsze i wygodniejsze. Dzięki temu mogłem codziennie po szkole rozwijać nowe kanały, które zdobywały masę nowych widzów.

CZY WIELKI KANAŁ TO KLUCZ DO SUKCESU?

Oczywiście, że nie! Rok temu stworzyłem prosty kanał, na którym uczę zarabiania przez internet. Na ten moment ma około 20 tysięcy widzów i średnio osiąga tylko 100 tysięcy wyświetleń miesięcznie.

Filmy na tym kanale robię kiedy chce i ile chce, z reguły są one dosyć proste i nagranie ich wraz z montażem zajmuje mi nie więcej niż godzinę. Jednak wyniki mogą Cię bardzo zdziwić…

W styczniu nagrałem tylko 10 filmów! Zarobiłem ponad 2 tysiące złotych. Czyli średnio mój kanał uzyskiwał tylko 4145 wyświetleń dziennie! Czy 128 tysięcy wyświetleń uzyskanych w ciągu miesiąca to duża liczba? W pewnym sensie tak, jednak jest wielu youtuberów, których nowe filmy mogą osiągać 100 tysięcy wyświetleń w mniej niż 24 godziny. Tak więc jeśli nawet stworzenie tych dziesięciu filmów zajęło by mi dłużej niż 1 godzina na film. To i tak dzieląc 2144,40 zł przez 15 godzin wyszłoby że zarobiłem za każdą godzinę pracy 142,96 zł! Jednak w czym tkwi sekret YouTuba?

Tym, że raz wrzucony film, może wyświetlać się ludziom przez lata. I mimo to, że nagrałem go ponad rok temu nadal jest on oglądany przez nowe osoby.

DLACZEGO WARTO MIEĆ KANAŁ NA YOUTUBE?

Kanał na YouTube może mieć każdy. Możesz założyć konto tylko po to by oceniać i komentować twórczość innych osób. Jednak ja proponuje Ci, jeśli masz jakiś talent, hobby, prowadzisz firmę lub chcesz rozpocząć biznes abyś również zaczął tworzyć filmy na twój kanał! Dlaczego? Gdy zaczniesz tworzyć coś w internecie możesz pozyskać twoje własne grono odbiorców. Przydaje się to również w przypadku promowania swojego biznesu i pozyskiwania nowych klientów. Co raz więcej firm przenosi się do internetu, dlatego że zwykłe formy reklamy nie są już tak skuteczne jak kiedyś. Dodatkowo dzięki tej platformie można zawierać nowe znajomości, sam poznałem wielu youtuberów z którymi do dziś utrzymuje kontakt oraz raz na jakiś czas spotykamy się wspólnie gdy tylko nadarzy się taka okazja.

YOUTUBE TO PRACA MARZEŃ!

Tak jak wspominałem wyżej, jeszcze kilka lat temu nikt nie miał pojęcia, że w przyszłości tworzenie filmów na tej platformie będzie się traktowało jako prace. Nie było wtedy czegoś takiego jak “zawód- YouTuber” i wiele starszych osób pamięta te pytanie zadawane dzieciom: “Kim chcesz zostać kiedy dorośniesz?” zazwyczaj przeważającymi odpowiedziami były takie zawody jak: strażak, lekarz lub policjant.

Dzisiaj wszystko się zmieniło. Na podstawie badania opublikowanego przez The Sun, Co trzecie dziecko przyznało, że chce być YouTuberem!

Dodatkowo jeśli wzielibyśmy pod uwagę również, że osoby które chciałyby zacząć tworzyć vlogi oraz filmy mogłyby robić to na platformie YouTube. Wychodzi nam, że ponad 65% badanych chce być ściśle powiązana właśnie z tworzeniem filmów!

Podczas kursu założe kanał od podstaw – wyjaśnie na co trzeba zwracać uwagę podczas tworzenia filmów, miniaturek, grafik oraz nagramy nasz pierwszy film! W późniejszych lekcjach będę wyjaśniał jak wybić się na youtube pokazując statystyki z 2 mniejszych kanałaów – jeden osiągnął około 11 mln wyświetleń w ciągu ostatniego roku a drugi, który rozwijałem przez 3 miesięce! – pokazując w ten sposób jak dużo osób zasubskrybowało ten kanał, ile uzyskał on wyświetleń od założenia kanału oraz jak dużo udało mi się zarobić w tak krótkim czasie!

Nie ważne czy chcesz zostać światowej sławy YouTuberem, czy po prostu chcesz zacząć tworzyć filmy z pasji. Z czasem każdy z nas chciałby zdobywać coraz więcej wyświetleń i być docenionym za trud, który wykonuje!