Jak Korzystać z Giełdy Kryptowalut Binance

Giełda Binance to największa giełda kryptowalut na świecie. Jest ona bardzo rozbudowana i ma w sobie bardzo dużo przydatnych funkcji. W dzisiejszym artykule poruszymy tylko te najbardziej podstawowe funkcje na giełdzie aby każdy z was mógł się z nią zaznajomić, jeśli dopiero jesteście początkującymi osobami w świecie krypto. Albo chcecie założyć konto na tej giełdzie i nie jesteście jeszcze obyci z jej interfejsem. Osobiście uważam, że warto jest mieć konto na giełdzie binance. Mam kilkanaście kont na różnych giełdach jednak na co dzień korzystam tylko i wyłącznie z binance. Ze względów bezpieczeństwa oraz stosunkowo prostego interfejsu (do niego trzeba się też przyzwyczaić). Dodatkowo na giełdzie Binance jest ogromna ilość kryptowalut, które można kupować co samo w sobie jest już dużym plusem.

Poradnik w formie video

Giełde Binance omówiłem szczegółowo w filmie na kanale Czas Kryptowalut, jeśli wolicie taką formę uzyskiwania informacji możecie bez problemu obejrzeć ten film. A ja mimo wszystko, zapraszam was do dalszego czytania tego artykułu o giełdzie Binance!

Jak się zarejestrować?

register

Na giełdzie binance od paru lat nie trzeba było weryfikować swoich danych tożsamości (KYC). Niestety system ten został od niedawna wprowadzony i nie da się tego obejść. Tak więc osoby, które nie ukończyły osiemnastu lat nie mogą tworzyć nowych kont na giełdzie Binance. Co do rejestracji dane potrzebne do utworzenia konta to między innymi email hasło oraz numer telefonu. Aktualnie widzę że jest jakaś nagroda za stworzenie konta (?). Jest to jakaś promocja okresowa, więc może się zdarzyć, że gdy będziecie zakładali konto na giełdzie Binance już tej zakładki nie będzie.

Co do weryfikacji toższamości na giełdzie, jest ona bardzo szybka i bezpieczna. Moje konto zostało zweryfikowane w ciągu kilku minut.

Jak Kupić kryptowaluty na giełdzie Binance?

deposit

Co do zakupu swoich kryptowalut za pomocą zwykłych walut fiat (np. euro, dolary) jest dostępna masa opcji. Dlatego po krótce opiszemy wam każdą z nich.

1. Wpłata walut fiat

sdc

Przez to, że na giełdę Binance wprowadzono wymóg potwierdzania swojej tożsamości. Możemy od tego momentu wpłacać waluty fiducjarne na nasze konto. Dużym problemem jest tutaj jednak sytuacja, że nie można wpłacać pieniędzy w naszej walucie czyli złotówkach. Jeśli ktoś ma na swoim koncie inne waluty typu (euro, dolary, funty) może bez problemu doładować swoje konto. Potem środki, które wpłaciliśmy możemy wykorzystać na zakup kryptowalut bezpośrednio na giełdzie.

2. Zakup kryptowalut za pomocą karty

litwa

Dużym plusem w przypadku możliwości zakupu kryptowalut za pomocą karty jest możliwość płacenia w złotówkach. W przypadku zakupu kartą, możemy liczyć tylko i wyłącznie na ograniczoną ilość dostępnych kryptowalut do zakupu. Jednak gdy kupimy np. Bitcoina. Możemy potem wymienić go na giełdzie na inną mniej popularną kryptowalutę, która nie była dostępna przy zakupie przez kartę.

3. Zakup kryptowalut za pomocą P2P (Peer2Peer)

revolut

Zakup za pomocą systemu Peer2Peer można przetłumaczyć jako „zakup kryptowalut” dzięki sprzedaży ich przez innych użytkowników. W tym wypadku umawiamy się na przesłanie naszych pieniędzy w określonym systemie płatności (np. blik) innej osobie. Osoba, która otrzyma nasze pieniądze musi przesłać nam daną kryptowalutę na nasze konto giełdy Binance. Oczywiście, korzystając z wymiany p2p (między użytkownikami) na giełdzie Binance mamy zapewnione większe bezpieczeństwo przy wymianie kryptowalut niż w przypadku gdybyśmy robili to prywatnie np. znajdując losową osobę przez facebooka.

4. Zakup kryptowalut przez Third-Party Payment

sysem

Jest to podobny sposób co zakup kryptowalut za pomocą karty, jednak zakup ten jest obsługiwany przez zewnętrzny system płatności. Zazwyczaj w tym przypadku doliczane są nam dodatkowe prowizje. Korzystając z zewnętrznych systemów możemy dostać o wiele mniej kryptowalut niż w przypadku wewnętrznych systemów płatności.

Jak wymieniać kryptowaluty na giełdzie Binance

Najprostszym sposobem aby wymieniać kryptowaluty na giełdzie Binance jest korzystanie z zakładki Convert. Wystarczy podać kryptowalute, którą chcemy wymienić na inną.

konwert

Możemy równiż skorzystać z typowego wygłądu giełdy, w którym dodatkowo widzimy jak zmieniała się cena danej kryptowaluty w stosunku do czasu oraz wyświetlone są ostatnie transakcje, które były wykonywane na giełdzie.

gielda

Oczywiście aby kupić daną kryptowalute musimy nacisnąć przycisk Buy, a w przypadku sprzedaży korzystamy z przycisku Sell. W tym wypadku wybrałem pare walutową BTC/USDT czyli abym zakupił bitcoina musze posiadać tą kryptowalute.

Jak korzystać z portfela kryptowalut na giełdzie Binance?

find

Jak widać portfel na giełdzie Binance jest dość rozbudowany i dzieli się na oddzielne portfele. Zostały one rodzielone aby łatwiej nam było zarządzać naszymi środkami. W przypadku początkujących osób najważniejsze są tutaj dwa oddzielne portfele. Chodzi tutaj o Fiat and Spot oraz Earn.

Fiat and Spot

Posiadając kryptowaluty na portfelu Fiat and Spot możemy wykorzystywać je do handlu nimi na giełdzie. W przypadku innego portfela kryptowaluty nie będą widocze gdy będziemy chcieli je sprzedawać i kupować.

Earn

Jest to oddzielny portfel, na którym trzymamy kryptowaluty, które mogą zarabiać na siebie. Funkcje zarabiania za posiadanie kryptowalut opiszemy wam dokładniej za chwile. Po prostu portfel ten daje nam większy wgląd na to ile i jakie kryptowaluty przeznaczyliśmy na zarabianie.

Jak zarabiać na giełdzie binance

obraz 2022 01 24 115505

Na giełdzie Binance możemy zarabiać za to, że trzymamy dane kryptowaluty na giełdzie. Działa to podobnie jak w przypadku lokat bankowych. Większość kryptowalut każdego dnia ma zupełnie inną wartość co do pieniądza fiducjarnego. Mimo wszystko jeśli skorzystamy z takich lokat kryptowalutowych przykładowo jeśli mielibyśmy 0.02500 btc na naszym koncie przy 5% rocznej stopie zwrotu za rok będziemy mieli już 0.02625 btc. Oczywiście sama wartość Bitcoina może się znacząco zmienić jednak jeśli inwestujemy w kryptowaluty długoterminowo, dzięki takim zabiegu będziemy mieli po prostu większą ilość tokenów!

Flexible Savings

obraz 2022 01 24 120407

W tym wypadku możemy wypłacać sobie kryptowaluty z naszej „lokaty” w dowolnym momencie kiedy tego potrzebujemy. Ogólnie APY & Trend może się zmieniać z dnia na dzień w przypadku BUSD i USDT kilka dni temu był on w wysokości 10% w skali roku jednak teraz spadł o 3%. Wysokość jest zależy najczęściej od sytuacji na rynku. Ja bardzo chętnie trzymam moje stable coiny (BUSD oraz USDT) na krypto-lokatach z tego względu, że cena tych kryptowalut ma równowartość dolara. W przypadku stable coinów nie jesteśmy narażeni zbytnio na duże wachania cenowe. Więc i tak na tym zyskujemy!

Locked savings

plac

W tym wypadku mamy gwarantowany zwrot z inwestycji podany w procentach. Jednak musimy zablokować nasze środki na określoną ilość czasu. W tym wypadku maksymalnie można zablokować dane środki na 90 dni. Locked savings są zazwyczaj ogranioczone czasowo oraz ilościowo. Niektóre opcje zostały już powykupowane przez innych. W tym wypadku jeśli przykładowo zablokowalibyśmy bitcoina na 90 dni w celu uzyskania dodatkowych tokenów. Nie możemy go sprzedać, wypłacić itd.

Krypto-lokaty na innych platformach

Platform z krypto-lokatami można znaleźć wiele. Wiążą się one jednak z pewnym ryzykiem. Np. co wtedy gdy strona upadnie? Czy odzyskamy nasze środki?

obraz 2022 01 24 122545

Na rynku możemy znaleźć strony, które oferują nam zdecydowanie wyższe zwroty ze sable coinów. Jednak ja osobiście wole korzystać z bardziej zaufanych platform aby mieć pewność i być spokojnym, że moje środki są bezpieczne.

Dodatkowo warto jest brać pod uwagę zmienność rynku. Na pewnej konkurencyjnej giełdzie podczas hossy procent na USDT wynosił aż 20%. (Przepraszam za brzydkie zaznaczenie, w tamtym okresie wysyłałem to zdjęcie znajomemu xd)

248586634 759680461675460 6849613503278941444 n

Korzystając w tamtym momencie z tej okazji wpłaciłem większą część moich stable coinów aby skorzystać z tej dogodnej dla mnie sytuacji. Jednak po pewnym czasie zysk roczny zmniejszył się do 1%

exs

Nie zmienia to faktu, że przez pewien okres czasu zarobiłem dodatkowe 46$ (około 185zł) tylko i wyłącznie za pozostawienie moich środków na giełdzie. Aktualnie podczas pisania tego artykułu jestem w trakcie anulowania tego dość mało opłacalnego planu i prześle moje środki do giełdy Binance na której na ten moment będę zarabiać o 6% więcej.