Najlepszy hosting do stron internetowych

Tworząc swoją własną stronę internetową musimy wybrać do niej odpowiedni hosting – miejsce na którym będą znajdowały się nasze pliki przez co nasza strona będzie działać przez cały czas. Przeglądając internet możemy natrafić na ogromną ilość stron oferujących hostingi, jednak który z nich wybrać?

W dzisiejszym zestawieniu opiszemy wam takie hostingi, których firmy działają na terenie Polski. Korzystając z takich usług mamy dostęp do działu pomocy w naszym ojczystym języku. Dodatkowo mamy pewność, że szybkość działania naszych stron jest dostosowana pod użytkowników mieszkających w Polsce. Największą zaletą będzie jednak cena, płacąc za hosting w złotówkach wyjdzie nam to zdecydowanie taniej niż w przypadku zagranicznych hostingów gdzie płatności są realizowane w dolarach.

1. Hosting Cyberfolks (Najlepszy dla początkujących)

Hosting Cyberfolks to bardzo szybki hosting stron, który szczególnie polecam początkującym. W ich ofercie znajdziemy serwery idealnie skonfigurowane pod system wordpress (czyli kreator stron), dzięki czemu nasza strona będzie działała z dużą prędkością. Dodatkowo aby stworzyć swoją pierwszą stronę możemy skorzystać z AutoInstalatora, który zrobi wszystko za nas. Czyli nie będziemy musieli instalować wordpress’a ręcznie – zwykle ta sytuacja rodzi dość duże problemy, szczególnie w przypadku początkujących użytkowników.

Dodatkowy kod na 10% zniżki: 03133954

pakietttt

Przy zakupie hostingu na stronie Cyberfolks najlepszą opcją do wyboru będzie pakiet wp_GO. Nie dość że jego cena jest obniżona o -90% to dodatkowo wpisując kod: 03133954 obniżamy nasz zakup o kolejne 10%! Czyli za cały pierwszy rok płacimy tylko 54,24 zł. Co po podziale na każdy miesiąc daje nam tylko 4.52 zł miesięcznie.

hjs 1

Pełna lista usług na których działa kod: 03133954 obniżający nasz zakup o dodatkowe -10%. to usługi: cyber_GO!, cyber_FLY!, wp_IN!, wp_UP!, wp_GO!, wp_FLY!, ps_IN!, ps_UP!, ps_GO!, ps_FLY!

2. Hosting NetEasy (Płatność PayPalem)

Jedną z największych zalet Hostingu NetEasy jest możliwość zapłaty za nasze usługi za pomocą systemu PayPal, większość firm tego raczej nie oferuje. Co do minusów, w przypadku korzystania z tego hostingu panel klienta jest mało przejrzysty. I korzystając z tego hostingu może nam się wydawać jakbyśmy byli w 2010 roku. Oczywiście wygląd panelu nie ma znaczenia w działaniu naszej strony, jednak dla początkujących użytkowników może to sprawiać pewien problem. Jeśli chodzi o ceny w przypadku tego hostingu, wyglądają one następująco:

50% zniżki na pierwszy rok działania strony

pakiety

Kod na 50% zniżki: START

W przypadku tego hostingu wybierając najmniejszy pakiet zapłacimy około 60 zł za korzystanie z hostingu przez cały rok. Według mnie nie jest to wysoka cena ponieważ korzystając z promocji (oczywiście od razu musimy z góry zapłacić 60 zł za cały rok). To i tak przy najniższym pakiecie płacimy dzieląc naszą płatność na 12 płacimy tylko 5 zł miesięcznie.

3. Hosting LH (Dla bardziej zaawansowanych)

Hosting LH to jeden z najszybszych hostingów dostępnych na polskim rynku. Nasza strona w momencie pisania tego artykułu jest obsługiwana właśnie przez ten hosting. W przypadku tego hostingu uważam że jest on raczej dla osób, które są bardziej zaawansowane w tworzeniu stron internetowych, z tego powodu, że panel hostingowy jest trochę mniej intuicyjny niż w przypadku innych hostingów. Co do cen samego hostingu, prezentują się one tak:

cenyhostingu

Oczywiście w tym przypadku też mam dla was specjalny kod, który może nieco obniżyć nasz zakup.

Kod na 20% zniżki: LH-20-110789

Miejsce do wpisywania kodów jest nieco ukryte. Przy zakupie naszego serwera musimy szukać tej informacji w zakładce: „Posiadasz kod rabatowy?” Znajduje się ona tutaj:

kodrabat

Po wpisaniu kodu rabatowego cena za serwer pod naszą stronę internetową będzie wynosiła tylko 36.90 zł Jest to jedna z najtańszych opcji zakupu jeśli chodzi o okres jednego roku w naszym dzisiejszym podsumowaniu.

cena

Serwer Kiwi jest jedną z najlepszych opcji w przypadku tworzenia swojej własnej strony internetowej na początek (biorąc pod uwagę inne oferty tego hostingu). Nasza strona jest obsługiwana przez nieco szybszy serwer a mianowicie Hosting Mango. Dzięki tej informacji możecie sami przetestować szybkość naszej strony (a dokładniej hostingu Mango).

4. Hosting Atthost (Szybki i przyjazny dla początkujących)

Hosting Atthost jest prężnie działającą firmą na Polskim rynku, ma bardzo przejrzysty panel. Dzięki temu osoby początkujące bez problemu będą potrafiły korzystać ze wszystkich funkcji jakie zapewnia nam firma Atthost. Strony, które są na nim postawione działają bardzo szybko. W przypadku tego hostingu, ceny są już nieco wyższe.

atthost

Wybierając najniższy pakiet zapłacimy za hosting 9 zł miesięcznie jednak w przypadku zakupu hostingu w pakiecie rocznym lub dwuletnim cena za miesiąc zmniejsza się o około 1 zł (97/12 = 8.08 zł). Wybierając wyższy plan dodatkowo możemy zarejestrować domenę za darmo w cenie hostingu.

Dość ciekawą opcją w przypadku hostingu atthost jest możliwość przetestowania hostingu przez 14 dni całkowicie za darmo. W przypadku większości stron hostingowych jest oferowane tylko 7 dni na testy. W dodatku często trzeba już za niego coś zapłacić a darmowe „testowanie” może opierać na zwrocie pieniędzy jeżeli użytkownik nie będzie zadowolony z usługi.

start

Jeśli chodzi o Atthost możemy przetestować naszą usługę bez żadnych ukrytych kosztów. W przypadku jeśli po 14 dniach nie będziemy chcieli przedłużać działania naszego hostingu. To zostanie on automatycznie wyłączony.

Podsumowanie – Jaki hosting wybrać?

Jak już widzisz, nie podałem Ci dokładnie jednego hostingu, którego powinieneś używać. Zdania wielu osób są podzielone i zazwyczaj ich własny ranking dotyczący terminu „najlepszy hosting”. Sprowadza się do tego, że ten hosting, którego oni używają jest według nich najlepszy. Hostingi mają swoje wady i zalety, dlatego w powyższym zestawieniu omówiłem tylko takie hostingi, które uważam jako godne zaufania. O tych, które są słabe nawet nie wspomniałem. Dlatego uważam, że nie ważne jaki hosting wybierzesz z tej listy będziesz zadowolony. I w tym wypadku decyzja należy do Ciebie!

Hostingi o których pisałem wyżej różnią się swoją ceną oraz parametrami. Niekoniecznie jednak uważam, że powinniście wybierać wasz hosting tylko i wyłącznie pod względem „najniższej ceny”. Oczywiście nawet te najtańsze opcje w dzisiejszym zestawieniu są warte swojej uwagi. Jednak musicie się zastanowić do czego będziecie używać swojej własnej strony. Przykładowo – najtańsza opcja zakupu hostingu w tym zestawieniu wynosi około 36 zł za pierwszy rok (ten hosting i tak jest bardzo dobry). Na pewno przeglądając Internet możecie znaleźć jeszcze „tańsze” oferty. Na pewno możemy znaleźć jakiś hosting gdzie możemy kupić własny serwer pod stronę www za 20 zł. Jednak co się potem może okazać? No właśnie hosting będzie za wolny i będziemy musieli go zmienić.