Jak kopać Bitcoina na telefonie i komputerze

Jeśli chciałbyś zarabiać Kryptowaluty pasywnie dobrym pomysłem będzie rozpoczęcie kopania kryptowalut. Za to, że na twoim komputerze lub telefonie będzie włączony specjalny program wykonujący skomplikowane obliczenia, które zatwierdzają różne transakcje w sieci blockchain będziesz nagradzany kryptowalutami!

Oczywiście jeśli masz lepszy sprzęt to więcej na tym zarobisz. Według mnie w tym momencie (luty 2022 rok) nie opłaca się kupować nowego sprzętu, szczególnie kart graficznych bo są one cenowo zawyżone. Ale oczywiście jeśli chcesz zbudować swoją własną koparkę kryptowalut mimo wszystko, nie musisz kierować się moją opinią. Decyzja należy do Ciebie!

W tym artykule chciałbym jednak opowiedzieć wam o dość ciekawym sposobie w jaki możemy wykorzystać nasz telefon lub komputer w celu kopania kryptowalut. Oraz pokaże wam osobę, która zbudowała swoją własną „kopalnie kryptowalut” ze starych telefonów!

Poradnik w formie video

Aplikacja do kopania Bitcoina

usd

W tym przypadku możemy nawet powiedzieć, że jest to specjalna przeglądarka internetowa. Która kopie bitcoina gdy jest włączona. Dużym plusem jest fakt, że sam program nie obciąża nam znacząco komputera. Dodatkowo możemy ustawić prędkość kopania jaka jest dla nas odpowiednia. Oczywiście im większą ustawimy tym więcej zarobimy!

Ile możemy na tym zarobić?

Tak jak pisałem wcześniej, jest to zależne od naszego sprzętu oraz tego na ilu urządzeniach będziemy z tego korzystać. Ja osobiście trochę korzystałem z tego sposobu zarobku (tylko przez komputer) i zarobiłem na tym około 420 zł (106 dolarów)

bitkon

Jeśli chodzi o wypłacanie bitcoinów za kopanie minimalny próg do wypłaty jest bardzo niski więc już po kilku dniach możemy uzbierać sobie odpowiednią ilość bitcoinów na wypłatę.

wyplat

Jak widać w historii moich wypłat nawet 2 tysiące satoshi w btc wystarczy aby wypłacać sobie nasze zgromadzone środki!

Kopanie Bitcoina na starych telefonach

jsdf

Pewna osoba z zagranicy wpadła na ciekawy pomysł aby wykorzystać swoje stare telefony do kopania Bitcoina właśnie przez ten program. Z informacji jakie zostały podane ta „kopania” zarabia około 50$ tygodniowo (mniej/więcej 200zł na czysto). Na zdjęciu powyżej jest tylko 12 telefonów jednak cała konstrukcja składa się aż z 50 telefonów. O ile informacje co do zarobków podane przez tą osobę są nadal „prawidłowe” wychodzi na to że miesięcznie przy 50 telefonach możemy zarobić około 800 zł – nie wiemy też dokładnie jakie to są modele a na zdjęciach widać, że telefony nie są takie same.